نکاتی در رابطه با تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسانتاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

نکاتی در رابطه با تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذارترین نقطه ای که در بدن انسان می تواند از رنگ زرد متاثر گردد،ذهن آدمی است. رنگ زرد در سیستم و شبکه عصبی خورشید نیز معروف است،متمرکز می باشند.

تمامی فعالیت های ذهنی فرد بوسیله نیروی رنگ زرد به حرکت در می آید ، از طرفی برای از بین بردن ناملایمات روحی و یاس و ناامیدی رنگ زرد مفید واقع می شود.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

زیرا نیروی رنگ زرد به فرد امیدواری به زندگی و نیروی زیستن می بخشد ، رنگ زرد خوش بینی و اعتماد به نفس را در افراد افزایش می دهد ، سیستم عصبی ، معده ،روده ها،دستگاه هاضمه و کلیه ها تحت تاثیر این رنگ قرار دارند و اگر مشکلی در آنها پیش آید ، بوسیله رنگ زرد می توان مشکل را برطرف نمود.

این رنگ که طیف غلیظ و تیره آبی است و از دو رنگ آبی و سبز حاصل می گردد ، بهترین انرژی را در دفع بحران ها و ناراحتی های روحی دارد ، این رنگ بواسطه ترکیب رنگهای سبز و آبی خصوصیات این دو رنگ را نیز همراه خود دارد.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

سورمه ای روشن در نقاشی ساختمان شما روح نشاط و سر زندگی را به انسان تزریق می کند ، میکرب و توکسینها را از بدن دفع می نماید. این رنگ در حفظ سلامتی پوست بیمار بسیار مفید است و در رفع خستگی های جسمانی و بیماریهای گوش نیز موثر واقع می شود ، بنفش را رنگ روحانیت، وقار و عزت می دانند.

برای اختلالات روانی ،مثل شیزوفرنی و جنون ادواری از این رنگ استفاده می شود ، این رنگ اثر آرام کننده قلب را داردو موجب تصفیه خون نیز می شود و می تواند سموم بدن را دفع کند.

از نظر روحی در کاهش نفرت و خشم و هیجانات افسار گسیخته بسیار موثر است و به طور کلی برای بهبود بیماریهای طحال ،ناراحتی های مثانه ، راشیتیسم ، دردهای شدید کمر،سیاتیک ، ریزش مو ، صرع ، ذات الریه ، سرفه خشک و آسم ، مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ سیاه نیز همانند رنگ سفید در تمامی طیف های نوری متمرکز و مجتمع است ، سیاه در ورای پرده ای درهم ریخته و آشفته پنهان گردیده است. بسیاری از افراد از این رنگ بعنوان رنگ درمان کننده احتراز می جویند.ولی من در بین درمان ها گهگاهی نیز از رنگ سیاه بهره گیری می کنم.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

رنگ سیاه در زمانی که فرد دچار بحرانهای روانی ،افسردگی ،غم و غصه ی بسیار و آشفتگی قرار دارد حالت آرامش بخش و حفاظت کننده خواهد داشت.این رنگ باعث می گردد  که احساسات زنانه افراد تحریک شده و در وجود خود انرژی مغناطیسی فوق العاده ای را احساس نمایند.

رنگ سیاه هم از جمله رنگهایی است که بایستی در استفاده از آن افراط نگردد ، اگر رنگ سیاه به وفور و بی رویه مورد استفاده قرار گیرد ، فرد دچار ابتلا به افسردگی و بی ثباتی روحی خواهدشد.

بهترین راه برای بهره برداری از رنگ سیاه آنست که آن رنگ را به همراه سفید مورد استفاده قرار گیرد ، تاثیرات منفی هر یک از رنگها بر روی یکدیگر در نهایت باعث ایجاد تعادل و توازن می گردد.

رنگ سیاه باعث می گردد رفتارهای ناشی ازغیر شعور افراد به نظم سوق یابند و این امر باعث شکل گیری منطقی در افراد مختلف بخصوص در رفتار و اندیشه آنان می گردد ، برای رسیدن به نتیجه بهتر است هرگز تمام لباس خود را سیاه برتن نکنید و حداقل کفشها را رنگ سفید بپوشید.

رنگ سبز یکی از رنگهایی است که در جهان بیش از بقیه رنگها دیده می شود ، رنگ سبز حالت آرامش بخش دارد و بعنوان سمبل شفقت ،مهربانی ، تعادل روح و روان و رفتار بشمار می رود.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

این رنگ مهربانی ، مودت و دوستی را در انسانها افزایش می دهد ، یکی دیگر از خصوصیات بارز رنگ سبز ،تعدیل بخشی در حرارت و تب بدن است.

رنگ سبز روشن که به طیف نوری آبی نزدیکتر است. در بسیاری از درمانها مفید واقع می شود و بهترین رنگ برای درمان تب ها محسوب می گردد ، این رنگ در تقویت احساسات دوستی  ، امیدواری ، صلح و ایمان بسیار مفید می باشد.

عده ای دلیل وجود رنگ سبز در پرچم کشورهای صلح طلب را نیز همین خصوصیات می دانند و بر این عقیده اند ، که کشورهای دارای پرچم با رنگ سبز از امنیت و ثبات اجتماعی بیشتری برخوردارند.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

مهم ترین نقطه ای که از رنگ سبز متاثر می گردد، چاکرای قلب است ، این حالت باعث می شود که ناراحتی های قلبی ،فشار خون زیاد یا کم ،سردردهای ناموزون و ناهماهنگ ، میگرن، بی حالتی وسستی در بدن و همچنین رنگ پریدگی با رنگ سبز درمان گردند.

توجه داشته باشید که از رنگ سبز هرگز نباید برای درمان سرطان ها یا بیماریهای غده ای استفاده نمود ، زیرا رنگ سبز باعث می گردد که سرعت رشد و توسعه هرچیزی در بدن افزایش پیداکند، در نتیجه موجب رشد سریع تومورهای سرطانی می گردد.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

این رنگ با میزان استفاده اکسیژن بدن در ارتباط است. رنگ آبی روشن به شدت خاصیت گندزدایی و میکروب کشی داشته  و بدن انسان به کمک این رنگ می تواند تمامی ناراحتی های روحی – روانی ، افسردگی و بیماریهای ذهنی  را از بین ببرد.

رنگ سفید در بطن و بنیه تمام رنگ ها نهفته است ، در سایه  این رنگ سیستم انرژی فرد تمیزتر می شود و شخص می تواند خودش را از آلودگی ها نجات دهد.

رنگ سفید نبوغ و توانایی هایی فرد را تقویت نموده برای تمامی بنیه های رنگی مفید واقع می شود ، سیانس های درمان را که شروع می کنید، بهتر است با این رنگ آغاز نموده و اگر کارتان نیز به پایان رسید باز با این رنگ خاتمه دهید.

این رنگ باعث می شود که شما بتوانید توازن نیرو و انرژی را در فرد مورد درمان فراهم آورید و از طرفی باعث می گردد که نیرو ، توازن و روحیه را به فرد مورد درمان تزریق نمایید.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

یکی دیگر از خصوصیات بارز رنگ سفید این است که اگر با رنگ های دیگر آمیخته و بکار گرفته شود نیرومند تر شده و تاثیرات آن رنگ را نیز افزایش می دهد.

این رنگ به شدت بخش دوم مرکز چاکرا را تحت تاثیر قرار میدهد ، رنگ نارنجی سمبل نشاط و شادی و از طرفی نشانه دانش و آگاهی است ، نارنجی احساسات اجتماعی شدن و بودن را در فرد تقویت کرده و فعالیت اجتماعی را قدرت می بخشد.

موثرترین بخش بدن انسان سیستم عضلانی و ماهیچه ای است که به سرعت از این رنگ تاثیر می پذیرد ، استفاده افراطی از رنگ نارنجی می تواند باعث بی تعادلی در سیستم عصبی افراد گردد به همین دلیل توصیه می شود این رنگ همراه با رنگ سبز یا آبی مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

اعضاء مختلفی از بدن نظیر : طحال،پانکراس ، معده ، روده ها، و کلیه ها از این رنگ تاثیر پذیرند و اگر ناراحتی در این اعضا پدیدار شود رنگ نارنجی می تواند برای درمان مفید باشد افسردگی های شدید و ناراحتی های گذرا در سیستم گوارش نیز می توانند بوسیله رنگ نارنجی مورد درمان قرار بگیرند.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

کلمات کلیدی سئو سایت : تعمیرات ساختمان,تغییرات ساختمان,تعمیرات و تغییرات ساختمان,

رنگ اپوکسی,رنگ روغنی,رنگ نما,رنگ پلاستیک,رنگ چوب سیلر کیلر,رنگ کنتکس,مولتی کالر,نقاشی ساختمان,کاغذ دیواری,بلکا,پتینه