نکاتی در رابطه با تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

نکاتی در رابطه با تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذارترین نقطه ای که در بدن انسان می تواند از رنگزرد متاثر گردد،ذهن آدمی است. رنگ زرد در سیستم و شبکه عصبی خورشید نیز معروف است،متمرکز می .

تمامی فعالیت های ذهنی فرد بوسیله نیروی رنگ زرد به حرکت در می آید ، از طرفی برای از بین بردن ناملایمات روحی و یاس و ناامیدی رنگ زرد مفید واقع میشود.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

زیرا نیروی رنگ زرد به فرد امیدواری به زندگی و نیروی زیستن میبخشد ، رنگ زرد خوش بینی و اعتماد به نفس را در افراد افزایش میدهد ، سیستم عصبی ، معده ،روده ها،دستگاه هاضمه و کلیه ها تحت تاثیر این رنگ قرار دارند و اگر مشکلی در آنها پیش آید ، بوسیله رنگ زرد میتوان مشکل را برطرف نمود.

این رنگ که طیف غلیظ و تیره آبی است و از دو رنگ آبی و سبز حاصل میگردد ، بهترین انرژی را در دفع بحران ها و ناراحتی های روحی دارد ، این رنگ بواسطه ترکیب رنگهای سبز و آبی خصوصیات این دو رنگ را نیز همراه خود دارد.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

سورمه ای روشن در نقاشی ساختمان شما روح نشاط و سر زندگی را به انسان تزریق می کند ، میکرب و توکسینها را از بدن دفع می نماید. این رنگ در حفظ سلامتی پوست بیمار بسیار مفید است و در رفع خستگی های جسمانی و بیماریهای گوش نیز موثر واقع میشود ، بنفش را رنگ روحانیت، وقار و عزت میدانند.

برای اختلالات روانی ،مثل شیزوفرنی و جنون ادواری از این رنگ استفاده میشود ، این رنگ اثر آرام کننده قلب را داردو موجب تصفیه خون نیز میشود و می تواند سموم بدن را دفع کند.

از نظر روحی در کاهش نفرت و خشم و هیجانات افسار گسیخته بسیار موثر است و به طور کلی برای بهبود بیماری های طحال ،ناراحتی های مثانه ، راشیتیسم ، دردهای شدید کمر،سیاتیک ، ریزش مو ، صرع ، ذات الریه ، سرفه خشک و آسم ، مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ سیاه نیز همانند رنگ سفید در تمامی طیف های نوری متمرکز و مجتمع است ، سیاه در ورای پرده ای درهم ریخته و آشفته پنهان گردیده . بسیاری از افراد از این رنگ بعنوان رنگ درمان کننده احتراز می جویند ولی من در بین درمان ها گهگاهی نیز از رنگ سیاه بهره گیری میکنم.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

رنگ سیاه در زمانی که فرد دچار بحرانهای روانی ،افسردگی ،غم و غصه ی بسیار و آشفتگی قرار دارد حالت آرامش بخش و حفاظت کننده خواهد داشت.این رنگ باعث می گردد  که احساسات زنانه افراد تحریک شده و در وجود خود انرژی مغناطیسی فوق العاده ای را احساس نمایند.

رنگ سیاه هم از جمله رنگهایی است که بایستی در استفاده از آن افراط نگردد ، اگر رنگ سیاه به وفور و بی رویه مورد استفاده قرار گیرد ، فرد دچار ابتلا به افسردگی و بی ثباتی روحی خواهدشد.

بهترین راه برای بهره برداری از رنگ سیاه آنست که آن رنگ را به همراه سفید مورد استفاده قرار گیرد ، تاثیرات منفی هر یک از رنگها بر روی یکدیگر در نهایت باعث ایجاد تعادل و توازن میگردد.

رنگ سیاه باعث می گردد رفتارهای ناشی ازغیر شعور افراد به نظم سوق یابند و این امر باعث شکل گیری منطقی در افراد مختلف بخصوص در رفتار و اندیشه آنان می گردد ، برای رسیدن به نتیجه بهتر است هرگز تمام لباس خود را سیاه برتن نکنید و حداقل کفشها را رنگ سفید بپوشید.

رنگ سبز یکی از رنگهایی است که در جهان بیش از بقیه رنگها دیده می شود ، رنگ سبز حالت آرامش بخش دارد و بعنوان سمبل شفقت ،مهربانی ، تعادل روح و روان و رفتار بشمار میرود.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

این رنگ مهربانی ، مودت و دوستی را در انسانها افزایش میدهد ، یکی دیگر از خصوصیات بارز رنگ سبز ،تعدیل بخشی در حرارت و تب بدن است.

رنگ سبز روشن که به طیف نوری آبی نزدیکتر است. در بسیاری از درمانها مفید واقع می شود و بهترین رنگ برای درمان تب ها محسوب می گردد ، این رنگ در تقویت احساسات دوستی  ، امیدواری ، صلح و ایمان بسیار مفید می باشد.

عده ای دلیل وجود رنگ سبز در پرچم کشورهای صلح طلب را نیز همین خصوصیات می دانند و بر این عقیده اند ، که کشورهای دارای پرچم با رنگ سبز از امنیت و ثبات اجتماعی بیشتری برخوردارند.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

مهم ترین نقطه ای که از رنگ سبز متاثر می گردد، چاکرای قلب است ، این حالت باعث می شود که ناراحتی های قلبی ،فشار خون زیاد یا کم ،سردردهای ناموزون و ناهماهنگ ، میگرن، بی حالتی وسستی در بدن و همچنین رنگ پریدگی با رنگ سبز درمان گردند.

توجه داشته باشید که از رنگ سبز هرگز نباید برای درمان سرطان ها یا بیماریهای غده ای استفاده نمود ، زیرا رنگ سبز باعث می گردد که سرعت رشد و توسعه هرچیزی در بدن افزایش پیداکند، در نتیجه موجب رشد سریع تومورهای سرطانی می گردد.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

این رنگ با میزان استفاده اکسیژن بدن در ارتباط است. رنگ آبی روشن به شدت خاصیت گندزدایی و میکروب کشی داشته  و بدن انسان به کمک این رنگ می تواند تمامی ناراحتی های روحی – روانی ، افسردگی و بیماریهای ذهنی  را از بین ببرد.

رنگ سفید در بطن و بنیه تمام رنگ ها نهفته است ، در سایه  این رنگ سیستم انرژی فرد تمیزتر می شود و شخص می تواند خودش را از آلودگی ها نجات دهد.

رنگ سفید نبوغ و توانایی هایی فرد را تقویت نموده برای تمامی بنیه های رنگی مفید واقع می شود ، سیانس های درمان را که شروع می کنید، بهتر است با این رنگ آغاز نموده و اگر کارتان نیز به پایان رسید باز با این رنگ خاتمه دهید.

این رنگ باعث می شود که شما بتوانید توازن نیرو و انرژی را در فرد مورد درمان فراهم آورید و از طرفی باعث می گردد که نیرو ، توازن و روحیه را به فرد مورد درمان تزریق نمایید.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

یکی دیگر از خصوصیات بارز رنگ سفید این است که اگر با رنگ های دیگر آمیخته و بکار گرفته شود نیرومند تر شده و تاثیرات آن رنگ را نیز افزایش می دهد.

این رنگ به شدت بخش دوم مرکز چاکرا را تحت تاثیر قرار میدهد ، رنگ نارنجی سمبل نشاط و شادی و از طرفی نشانه دانش و آگاهی است ، نارنجی احساسات اجتماعی شدن و بودن را در فرد تقویت کرده و فعالیت اجتماعی را قدرت می بخشد.

موثرترین بخش بدن انسان سیستم عضلانی و ماهیچه ای است که به سرعت از این رنگ تاثیر می پذیرد ، استفاده افراطی از رنگ نارنجی می تواند باعث بی تعادلی در سیستم عصبی افراد گردد به همین دلیل توصیه می شود این رنگ همراه با رنگ سبز یا آبی مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

اعضاء مختلفی از بدن نظیر : طحال،پانکراس ، معده ، روده ها، و کلیه ها از این رنگ تاثیر پذیرند و اگر ناراحتی در این اعضا پدیدار شود رنگ نارنجی می تواند برای درمان مفید باشد افسردگی های شدید و ناراحتی های گذرا در سیستم گوارش نیز می توانند بوسیله رنگ نارنجی مورد درمان قرار بگیرند.

 

تاثیرگذاری رنگ ها بر روی انسان

کلمات کلیدی سئو سایت : تعمیرات ساختمان,تغییرات ساختمان,تعمیرات و تغییرات ساختمان,

نقاشی ساختمان

ترکیب رنگهای ساختمانی، نحوه ترکیب رنگهای ساختمانی, ترکیب رنگ های ساختمانی- نحوه ترکیب رنگهای ساختمانی

ترکیب رنگ های نقاشی ساختمان

ترکیب رنگ های نقاشی ساختمان

برای بدست آوردن رنگ دلخواه خود باید با نحوه ترکیب رنگهای ساختمانی آشنایی مختصری داشته باشید
برای همه مشخص است که انتخاب رنگ با توجه به روحیات و به تناسب تفوت های فردی طیف های گسترده ای از رنگ را بوجود می آورد که در زیر به چند نمونه از انها اشاره شده است. البته در این ترکیب با توجه به اندازه ای که از هر رنگ استفاده می شود می توان طیف های بیشتری (روشن و سیر) ایجاد کرد.

رنگ های اصلی:

آبیقرمززرد

رنگ های روشن :

رنگ اصلی + سفید

رنگ های تیره :

رنگ اصلی+ سیاه

ترکیب رنگها

قرمز + زرد = نارنجی

آبی + قرمز = بنفش

آبی+ زرد = سبز

سبز + مشکی = سبز لجنی

آبی + سفید = آبی آسمانی

ترکیب رنگ های نقاشی ساختمان

ترکیب رنگ های نقاشی ساختمان

قرمز + مشکی = زرشکی

( قرمز+ صورتی سیر= زرشکی )

زرد(کم) + آبی +سفید = فیروزه ای

نارنجی +قهوه ای = حنائی

سبز + آبی = فیروزه ای پر رنگ

آبی + کمی مشکی = سورمه ای

سفید + سیاه = خاکستری

قرمز + سفید = صورتی

مشکی + قرمز +زرذ = قهوه ای روشن

صورتی + زرد = کرم

سیاه + زرد = قهوه‌ای مایل به سبز

قهوهای + قرمز = گلبه ای

نارنجی + زرد = خردلی

سیاه+ نارنجی = قهوه ای

سفید+ آبی تیره= آبی روشن

قرمز+ بنفش= بنفش مایل به صورتی

زرد+ سفید= لیمویی

رنگ های گرم

قرمز – زرد – نارنجی

رنگ های سرد

آبی – سبز – بنفش

ترکیب قرمز با رنگ های دیگر

قرمز کم + آبی = نیلی

قرمز زیاد + آبی = سرخابی

قرمز + سفید = صورتی

قرمز + سیاه = جگری

قرمز زیاد + زرد + آبی = خرمایی

قرمز کم + زرد + آبی = قهوه ای

ترکیب آبی با رنگ های دیگر

آبی + زرد = سبز

آبی + قرمز =بنفش

آبی+ سیاه =سرمه ای

آبی + سفید آسمانی

آبی + سیاه +سفید =طوسی

ترکیب زرد با رنگ های دیگر

زرد+قرمز= نارنجی

زرد+آبی=سبز

زرد+ سفید = نخودی

زردکم + آبی + سفید = فیروزه ای

زرد + آبی کم + سفید = لیمویی

زرد زیاد + + آبی + سفید کم = مغز پسته ای

ترکیب های رنگ

صورتی + زرد = کرمی

آسمانی + سیاه + طوسی

قهوه ای + زرد + سفید = اکر

زرد + سفید + قهوه ای + اکر = طلایی

آبی + زرد + سفید = ارغوانی

سبز + قرمز = بلوطی ( شکلاتی )

زرد + سیاه کم + سفید = سیر

سیاه کم + زرد + آبی = یشمی

زرد + آبی کم + قرمز کم = رنگ گونه

سیاه + سفید = انواع خاکستری

زرد + سفید + آبی = ارغوانی

آبی + زرد + سفید = سبز روشن

آبی + زرد = سبز روشن خنثی

سفید + قرمز + زرد + قهوه ای = رنگ معمولی صورت

رنگ اپوکسی,رنگ روغنی,رنگ نما,رنگ پلاستیک,رنگ چوب سیلر کیلر,رنگ کنتکس,مولتی کالر,نقاشی ساختمان,کاغذ دیواری,بلکا,پتینه

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم دیدگاه در این زمان بسته شده است.

تماس با نقاشی ساختمان