پتینه

پتینه کاری

پتینه کاری

پتینه هنر کهنه کردن و یا به عبارتی رنگ و لعاب دادن به اشیا، اجسام و سطوح و هرچیز رنگ پذیر میباشد.

در دو گروه کلی رنگ و بافت تقسیم می شود که هر کدام از این دو روش دارای صدها مدل مختلف و متنوع میباشد با استفاده از پتینه می توان انواع طرحهای آجری، سنگی، گرانیت، چوب و … را به راحتی اجرا نمود شاید بتوان گفت در پوشش‌های نسل قبل فقط می‌شد روی رنگ‌ بندی آنها مانور داد و کمتر میشد تنوع و خلاقیتی به آن اضافه کرد.

پتینه

حتی در مورد کاغذ دیواری‌ها که شامل ترکیب چند رنگ و نیز نقوش مختلف هستند ، باز هر مشتری ناچار به انتخاب یکی از طرح‌ها و مدل‌هایی بود که کارخانه‌ سازنده به بازار ارائه کرده بود.

پتینه

اما پوشش‌های جدیدتر این قابلیت را دارند که هر کس بتواند سلیقه و نوع تفکر و حس خود را روی آن اعمال کند یکی از این پوشش ها رنگ های دکوراتیو یا به اصطلاح پتینه میباشند به این ترتیب خانه هر کس همان طور رنگ‌آمیزی و تزئین میشود که او می‌اندیشیده و میپسندیده‌ است و نیازی به انتخاب کردن از بین الگوهای از پیش تعیین شده نیست

اما برای استفاده بهتر و هنرمندانه‌ تر از امکانات جدیدی که صنعت و تکنولوژی به ما عرضه کرده لازم است فرآورده‌های موجود را به خوبی بشناسیم و همین طور از قابلیت‌ها و ویژگی‌های هر یک و اثری که بر محیط ما میگذارند، به اندازه کافی آگاه باشیم.

پتینه

پتینه کار کیست ؟ هر انسان خلاق و هنرمند میتواند یک پتینه کار محسوب شود ،پتینه کاری هنر خلاقیت است هنری که با تغییر دادن رنگ و شکل اجسام به مخاطب و مشاهده کننده اثر حس قدیمی و سنتی بودن را انتقال دهد.

پتینه

پتینه

مزایا پتینه كاری

  • پتینه نسبت به رنگ های ساده ای كه عموماً استفاده میشود دلنشین تر می باشد.همچنین فضای زندگی و كار را زیبا و پر نشاط می شود.
  • اجرای پتینه كاری روی هر سطحی امكان پذیر می باشد. نظیر:‌ دیوار ها، سقف، سطوح فلزی، پاراوان ها، پارتیشن ها و …
  • پوشاندن ترك و موج های دیوار و سقف ها كه در تمامی ساختمان ها اجتناب ناپذیر می نماید، از دیگر مزایای آن می باشد.
  • نسبت به رنگ های ساده ای كه معمولاً استفاده می شود (نظیر: رنگ های سفید، استخوانی و ..) دیرتر كثیفی، غبار و چركی را نشان می دهد.
  • 100درصد قابلود شستشو می باشد.
  • در صورت زخمی شدن كار به راحتی و در اسرع وقت قابل لكه گیری می باشد.
  • پایداری آن تا زمانی است كه بخواهید محل مورد نظر را مجدداً تغییر رنگ دهید.

پتینه کاری ساختمان

پتینه کاری دیوار منازل جز یكی از پرطرفدارترین پتینه ها در سرتاسر دنیاست .

به این دلیل كه یك دیوار ساده می تواند با صرف كمی وقت و هزینه نه چندان زیاد، به یك دیوار بسیار زیبا و چشم نواز تبدیل گردد .

هنر پتینه کاری دیوار و تکنیک های پتینه ساختمانی بسیار گسترده است ، با یک تکه پارچه و یا اسفنج و یا نایلون و کمی رنگ، می توان پتینه کاری دیوار را انجام داده و شکل دیوار را به شکلی زیبا و دلفریب تغییر داد امّا باید تا حدودی با هنر پتینه کاری دیوار آشنا باشید.

پتینه

امروزه خوشبختانه رنگ پتینه کاری و ابزار پتینه کاری در كشور ما به شكل قابل قبولی ورود پیدا كرده ، هرچند هنوز با آنچه كه در دنیا جهت پتینه کاری عرضه می گردد فاصله ای بسیار زیاد داریم.

پتینه کاری روی دیوار

پتینه جایگزین مناسب رنگ و بلکا بوده که باعث عایق شدن دیوار نیز می شود از آنجا که هزینه ان نسبت به رنگ و بلکا بالا بوده عمدتا برای دکوراتیو کردن دیوار های خانه از آن استفاده می شود و تنها بخشی از دیوار را پتینه می کنند.

موارد استفاده از پتینه

دکوراتیو کردن دور اشپزخانه open نقش برجسته روی دیوار های پزیرایی و اتاق خواب ها ترمیم دیوارهای آسیب دیده زیبا سازی و دکوراتیو کردن دیوار های راهرو و پارکینگ دکوراتیو کردن حمام و سرویس بهداشتی و نمای ساختمان …

پتینه

پتینه

پتینه

تعمیرات ساختمان , تغییرات ساختمان , تعمیرات و تغییرات ساختمان,

کلمات کلیدی سئو سایت : رنگ اپوکسی,رنگ روغنی,رنگ نما,رنگ پلاستیک,رنگ چوب سیلر کیلر,رنگ کنتکس,مولتی کالر,نقاشی ساختمان,کاغذ دیواری,بلکا,پتینه

نقاشی ساختمان

تماس با نقاشی ساختمان