کاغذ دیواری

کاغذ دیواری و پوستر با پورحسن

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

 

کاغذ دیواری و پوستر نوعی ماده اولیه جهت پوشاندن و تزئین کردن دیوارهای داخلی ساختمان های مسکونی، تجاری و سایر ساختمان ها است و یکی از وجوه مهم دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

کاغذ دیواری و پوستر

تکنیک های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ مسطح (Surface)، کلیشه‏ای (Gravure)، سیلک اسکرین (Silk Screen) و چاپ دورانی (Rotary) است. کاغذ دیواری معمولا به صورت رول فروخته می شود و جهت چسباندن آن به دیوار از چسب مخصوص استفاده می کنند.

نقاشی ساختمان

انواع کاغذ دیواری براساس پوشش

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از دو بخش زیرلایه یا آستر و نمای دکوراتیو یا سطح رویی کاغذ دیواری تشکیل شده است.کاغذ دیواری از نظر جنس «زیرلایه» انواع متفاوتی دارد.

1- کاغذی: در این نوع کاغذ دیواری از کاغذ به عنوان زیرلایه استفاده شده و برای افزایش استحکام و مقاومت در برابر رطوبت روی آن با موادی پوشش داده شده است.

کاغذ دیواری و پوستر

2- پارچه: در این نوع کاغذ دیواری از پارچه هایی مثل «کرباس نازک» یا «کتان» برای زیرلایه استفاده شده است.

3- غیربافته شده: زیرلایه این نوع کاغذ دیواری ، ورقه هایی است که توسط ماشین آلات کاغذسازی از ترکیب رشته های بلند خمیر سلولز و الیاف پارچه با نوعی چسب ساخته می شود. سپس برای استحکام و تثبیت رنگ به آن رنگدانه و «اکریلات» اضافه می کنند.

کاغذ دیواری

این نوع زیرلایه وقتی خیس می شود، تغییر ابعاد نمی دهد. بنابراین برای نصب این نوع کاغذ دیواری می توان چسب را به جای کاغذ روی دیوار زد. این کار سرعت و سهولت نصب را بالا می برد.

کاغذ دیواری و پوستر

4- با پوشش وینیل: این نوع کاغذ دیواری زیرلایه کاغذی دارد و روی سطح نمای آن پوششی از اکریلیک اسپری شده است. این نوع کاغذ دیواری قابلیت تمیزکاری و قابلیت کندن از سطح دیوار را دارد و نسبت به کاغذ معمولی یا بدون پوشش از مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت برخوردار است.

5- پارچه ای با روکش وینیل اکریلیک: این نوع دیوارپوش زیرلایه پارچه ای دارد و با وینیل یا اریلیک مایع پوشیده شده و طرح مورد نظر روی این پوشش چاپ شده است. این نوع دیوارپوش قابلیت تنفس دارد و هوا را از خود عبور می دهد.

کاغذ دیواری و پوستر

6- کاغذ با روکش وینیل سخت و جامد: در این نوع کاغذ دیواری، لایه دکوراتیور به شکل یک لایه جامد از «وینیل» روی یک زیرلایه کاغذی لمینت میشود. این نوع کاغذ دیواری استحکام و دوام بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد و در برابر طوبت بسیار مقاوم است و همچنین قابلیت کنده شدن از دیوار و شست و شو را دارد.

7- کاغذ با روکش وینیل سخت، جامد و طرح برجسته: این نوع کاغذ دیواری هم از لمینت کردن ورقه ای از وینیل جامد روی زیرلایه کاغذی ساخته میشود و به وسیله حرارت نقش های برجسته ای را روی نمای آن ایجاد میکنند. تمیز کردن این نوع کاغذ دیواری به علت برجستگی نقش ها کمی مشکل است.

8- پوشش دیواری با الیاف طبیعی: در این نوع پوشش دیواری بافته هایی از تار و پود طبیعی را روی زیرلایه ای از لاتکس اکریلیک یا مانند آن لمینت می کنند. نمای این دیوارپوش های پارچه ای دونوع ریزبافت و درشت بافت دارد.

9- پوشش دیواری با الیاف مصنوعی: زیرلایه این نوع پوشش کاغذ یا لاتکس اکریلیک است و در سطح نمای آن الیاف مصنوعی استفاده می شود و نمای پارچه ای به سطح می دهد. مقاومت و استحکام آن از پوشش های دیواری با الیاف طبیعی بیشتر است .

کاغذ دیواری و پوستر

10- پوشش دیواری آکوستیک یا با عایق صوتی: این نوع دیوارپوش، پوششی دکوراتیو با قابلیت جذب صوت و کاهش انعکاس صوت در محیط است. این نوع پوشش بیشتر در مکان هایی مثل استودیوها ، سالن های کنفرانس ، کتابخانه ها ، لابی ساختمان ها استفاده می شود. این کاغذ دیواری از تبادل صدا جلوگیری می کند.

در مجموع کاغذ دیواری ها طرح و منظره های زیبایی دارند که احساس میکنی دریک منظره طبیعی حضور داری , که با توجه به فضا و محدوده ای که در اختیار دارید میتوانید از آنها در جاهای کم نور و دلگیر و همچنین برای پوشاندن دیوار های آسیب دیده استفاده کرد.

برای انتخاب طرح مناسب اگر بخواهید همه ی طرح ها را ببینید و انتخاب کنید به مشکل میخورید و بسیار کار سختی است برای اینکه بتوانید درست انتخاب کنید باید با توجه به دکوراسیون مکان خود رنگ و طرح خود را انتخاب کنید تا کار برای شما آسانتر شود.

کاغذ دیواری و پوستر

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

گالری عکس کاغذ دیواری :

کاغذ دیواری قیمت,آلبوم کاغذ دیواری,کاغذ دیواری ارزان,حراج کاغذ دیواری

کاغذ دیواری قابل شستشو,لیست قیمت کاغذ دیواری ایرانی

کاغذ دیواری قیمت مناسب,کاغذ دیواری پذیرایی

قیمت کاغذ دیواری

کاغذ دیواری و پوستر نوعی ماده اولیه جهت پوشاندن و تزئین کردن دیوارهای داخلی ساختمان های مسکونی،تجاری است و… یکی از وجوه مهم دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

پیشنهاد میکنیم اگر در فکر استفاده از کاغذ دیواری در منزل یا محل کار خود هستید حتما پورحسن را با رقبا دیگر مقایسه کرده و بعد با اطمینان کامل کاغذ دیواری پورحسن را انتخاب کنید.

کلمات کلیدی سئو سایت :

کاغذ دیواری و پوستر

عمیرات ساختمان

تغییرات ساختمان

تعمیرات و تغییرات ساختمان

رنگ اپوکسی , رنگ روغنی , رنگ نما

رنگ پلاستیک

رنگ چوب سیلر کیلر

رنگ کنتکس , مولتی کالر

نقاشی ساختمان

کاغذ دیواری , بلکا , پتینه , نقاشی ساختمان پور حسن زیبایی را برای منازل شما به ارمغان می آورد با ما همراه باشید

 

تماس با نقاشی ساختمان